İLETİŞİM İÇİN TIKLAYINIZ +90 212 270 35 70 +90 543 501 01 00

Dolgu

dolgu

Yaşlandıkça yüz derisi, yerçekimi, güneş ışınları, yıllarca yapılan yüz mimikleri, çiğneme, sigara, günlük stresin etkisi ile değişime uğrar. Yüzümüzü genç ve dolgun gösteren deri altı dokular erimeye başlar ve yüzümüzde derin çizgiler, gözlerin dış kenarında kırışıklar, gülümseme çizgileri oluşur. Bu çizgiler dolgu maddeleri enjeksiyonu ile doldurularak cilde daha hacimli ve dolgun görüntü verilmektedir.

Dolgu amacı ile hyaluronik asit içeren “Restylene” kullanılır. Restylene hayvansal madde içermediğinden alerji ihtimali çok azdır ve olası bulaşıcı hastalıklar riskini ortadan kaldırmaktadır. Restylane, minik enjektörler ile kıvrım ve çizgilerin içine enjekte edilir ve böylelikle oluşan hacim kaybı giderilir, çizgiler yok edilir. Uygulama yapılan bölgelere bağlı olarak sonuç 4-6 ay kalıcı olur. Bu süre sonunda veya sonrasında tekrar uygulama yapılabilir.

Dolgu maddesi olarak kendi vücudunuzdan alınacak yağ da kullanılabilir. Bu yöntem daha çok yanakların ve dudakların dolgunlaştırılmasında ve yanaklarla burun arasındaki gülme çizgilerinin giderilmesinde kullanılır.

Bazı durumlarda dolgu maddeleri çok derin kırışıkları giderilmesi için uygun olmamaktadır. Bu durumda yüz germe estetik ameliyatının yapılması gerekmektedir.

İşlem genellikle 15-20 dakika sürmektedir ve sizi rahatsız edecek bir ağrı veya acı olmaz. Dolgu maddesi yapıldıktan sonra normal aktivitelerinize ve işinize geri dönebilirsiniz.

Uygulanma sonrası bir süre hafif yanma, karıncalanma gibi hisler olabilir. Enjeksiyon bölgesinde nadiren kızarıklık olabilir, bu kızarıklık en geç 24 saat içinde kendiliğinden yok olacaktır.