İLETİŞİM İÇİN TIKLAYINIZ +90 212 270 35 70 +90 543 501 01 00

Kol Germe

kol-germe-870x300

Kol Germe Ameliyatı

Yılların etkisiyle beraber, fazla kilo alınıp ve daha sonra bu kilolar verildiği zaman birçok insanın kollarının alt kısmında sarkma ve gevşemeler olmaktadır. Kol derisi kilo almaya bağlı olarak gevşemektedir, ama daha sonra kilo verildiğinde eski halini alamıyor. Kol germe ameliyatı ile bu sarkıklığı ve gevşekliği ortadan kaldırmak en iyi yöntemdir.

Eğer kollarda sadece yağ fazlalığı var ise ve deri elastikiyetini kaybetmemişse, bu zaman sadece liposuction yapılması yeterlidir. Fakat yaş ilerledikçe deri gevşemektedir, bu zaman sadece liposuction yapılması yeterli olmamaktadır, yağ dokuları ile beraber fazla olan cilt derisi de çıkarılmalı ve derinin gerginliği sağlanmalıdır.

Kol germe ameliyatı ameliyathane ortamında genel anestezi altında yapılabileceği gibi lokal anestezi ile de yapılabilir ve 1.5-2 saat sürmektedir. Ameliyat sonrası 1 gün hastanede kalınması gerekmektedir. Ameliyat sonrası ağrı çok hafif olmakta ve doktorunuzun size verdiği ilaçlarla kontrol altına alınabilir. 1 hafta sonra işinize geri dönebilirsiniz. Ameliyat sonrası hastaya 3 hafta özel korse giydirilmektedir.