İLETİŞİM İÇİN TIKLAYINIZ +90 212 270 35 70 +90 543 501 01 00

Popo Estetiği

popo-estetigi

Kilo alıp sonrasında kilo veren veya derisi gevşek olan kişilerde kalça kısmı sarkık olabilir. Bununla birlikte genetik olarak kalça yapısı düzgün değilse, popo estetiği ameliyatı ile bu sevilmeyen durumları ortadan kaldırmak mümkündür. Herkesin vücut yapısı farklı olduğundan, ameliyat yapılmadan önce hastanın vücut yapısına en uygun tasarımın yapılması gerekmektedir.

Popo estetiği ameliyatı için birkaç farklı yöntem kullanılmaktadır; liposakşın, popo dikleştirme, popoya yağ enjeksiyonu ve kalça protezi yerleştirme. Eğer poponun yan tarafında yağ fazlalığı varsa yağ alma yöntemi uygulanmaktadır. Alınan yağlar özel işlemden geçirilerek poponun üst kısmına enjekte edilebilinir. Fakat burada bir şey belirtelim, enjekte edilen yağların bir kısmı eriyebilir. Diğer yöntem olan kalça protezi yerleştirme, zayıf olan kişilere uygulanmaktadır.

Ameliyat hastane ortamında genel anestezi ile yapılan ve yukarıda belirtilen yöntemlere göre ortalama 2-3 saat sürmektedir. Ameliyat sonrası bir gün hastanede kalınması gerekmektedir. Ameliyat sonrası ağrılarınız çok hafif olmakla beraber ve doktorunuzun size verdiği ilaçlarla kontrol altına alınabilir. Ameliyat sonrası hastaya 2 hafta özel korse giydirilmektedir. 1 hafta dinlendikten sonra işinize geri dönebilirsiniz.